Warsztaty Mydlarskie

Warsztaty Mydlarskie są doskonałą okazją do stworzenia mydełek glicerynowych. Stworzenie takiego „dzieła sztuki” to dla każdego dziecka niezapomniana chwila kreatywnej radości. Na naszych warsztatach dzieci rozwijają wyobraźnie, uczą się jak łączyć kolory oraz starają się tworzyć przyjemne zapachy. Jest to zarówno świetna zabawa, ale też nauka dla maluchów. Własnoręcznie wykonane kolorowe i pachnące mydełka dzieci po zakończonych warsztatach zabierają do domów. Mydełko może być oryginalnym prezentem na przeróżne okazje takie jak: Dzień Matki, Dzień Babci i Dziadka i na szereg innych okoliczności.

Podczas warsztatów:

Uczestnicy zapoznają się z historią powstawania mydła.
Każde z dzieci otrzyma formy i bazę mydlaną do wykreowania 2 mydełek. Dzieci wybiorą kolory, zapachy, mydlane dodatki i inne ozdoby, z których ułożą własną kompozycję na mydełkach. Wszystkie mydełka na koniec zostaną pięknie zapakowane, i zabrane przez uczestników warsztatów.

Uczestnikom zapewniamy

  • formy o ciekawych kształtach,
  • kompozycję zapachów oraz barwników, całkowicie bezpiecznych dla skóry,
  • akcesoria do pakowania,
  • wyposażenie oraz materiały potrzebne do przeprowadzenia warsztatów,
  • gotowe prace uczestnicy zabierają ze sobą,
  • dyplomy uczestnictwa,
  • dbamy o czystość podczas warsztatów oraz po zajęciach,

Czas trwania i koszt

Optymalna ilość uczestników podczas warsztatów to około 30 dzieci.

Czas trwania warsztatów to około 60 minut.

Koszt zajęć jest ustalany indywidualnie, zależnie od ilości uczestników oraz lokalizacji.  Mamy możliwość obsługi dużej liczby uczestników, poprzez równoległe prowadzenie zajęć.

Przygotowanie dla placówek

Zajęcia odbywają się w: placówkach szkolnych i przedszkolnych, bibliotekach, domach kultury i innych instytucjach, na terenie całego kraju.